İyilikder Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği
Anasayfa
Site Haritası
İletişim
Türkçe
English
320
Bağış Takibi İçin Giriş Yapınız...
Hesap Numaralarımız
İYİLİKDER CERABLUS’TA
Türk Silahlı Kuvvetleri ve Özgür Suriye Ordusu’nun ortaklaşa yürüttüğü operasyonla terör örgütlerinden temizlenen Suriye’nin Cerablus kentinde, İyilikder Gaziantep temsilciliğimizin koordinesiyle İyilikder Yardım Koordinasyon merkezi açıldı.

İYİLİKDER CERABLUS'DA

İyilikder Cerablus Yardım Koordinasyon Merkezisi Açıldı

Türk Silahlı Kuvvetleri ve Özgür Suriye Ordusu’nun ortaklaşa yürüttüğü operasyonla terör örgütlerinden temizlenen Suriye’nin Cerablus kentinde, İyilikder Gaziantep temsilciliğimizin koordinesiyle İyilikder Yardım Koordinasyon Merkezi açıldı.

Anadolu Platformu Başkanı Turgay Aldemir, AKADDER Yönetim Kurulu Başkanı Rabia Aldemir, İyilikder Yönetim Kurulu Üyesi Mahmut Kaçmazer, Minberşam Derneği Başkanı Cemal Mustafa ve İyilikder gönüllülerinin katılımıyla gerçekleştirilen açılışa Suriyeli gönüllüler de katıldı. Açılış konuşmasını yapan Aldemir, Cerablus’taki Suriyeli kardeşlerimizle birlikte birçok hayırlı hizmet gerçekleştireceklerini belirtti. Açılışı gerçekleştirilen Yardım Koordinasyon Merkezinde İyilikder tarafından Cerablus’a gönderilen yardımlar organize edilecek.

İyilikder’in Cerablus’a Yardımları Sürüyor

İyilikder Gaziantep temsilciliğimiz tarafından Suriye’nin Cerablus kentindeki ihtiyaç sahiplerine insani yardım malzemesi gönderildi. Gaziantep’ten 10 Eylül Cumartesi günü yola çıkan 2 tır insani yardım malzemesi Cerablus’a ulaştı. Ulaştırılan yardımlar arasında temel gıda maddeleri, çocuk bezi, kırtasiye malzemeleri ve oyuncaklar bulunuyor.

Karkamış Sınır Kapısı üzerinden kente ulaşan ve içerisinde 5 kg pirinç, 5 kg makarna, 5 kg şeker, 5 kg bulgur, 5 kg yağ ve 3 kg mercimek bulunan gıda paketleri, oyuncaklar ve kırtasiye malzemeleri ihtiyaç sahiplerine dağıtıldı.

Konu ile ilgili açıklamada bulunan Anadolu Platformu Yönetim Kurulu Başkanı Turgay Aldemir bölgeye yönelik yardım faaliyetlerinin devam edeceğini vurguladı.

İyilikder Cerablus’ta Çocuk Parkı Açtı

İyilikder ve Keçiören Belediyesi’nin iş birliğiyle Cerablus’ta inşa edilen çocuk parkının açılışı gerçekleştirildi.

Anadolu Platformu Başkanı Turgay Aldemir, AKADDER Yönetim Kurulu Başkanı Rabia Aldemir, İyilikder Yönetim Kurulu Üyesi Mahmut Kaçmazer, AKADDER ve Anadolu Öğrenci Birliği gönüllüleri tarafından gerçekleştirilen açılış sırasında bölgede bulunan yüzlerce çocuk parka akın etti. İyilikder, Anadolu Öğrenci Birliği ve AKKADDER gönüllüleri ile çeşitli sokak oyunları oynayan çocukların sevinçleri görülmeye değerdi.

Bölgede hayatın normalleşmesi, savaşın izlerinin silinmesi ve savaşta mağdur olan her kesimin rehabilite edilmesi yönünde çalışmaların devam edeceğini vurgulayan Aldemir ‘Askerimiz tarafından güvenliği sağlanan bölgelerde, toplumun canlanması ve hayatın normalleşmesi yönünde bizler de elimizden geleni yapıyoruz, yapmaya devam edeceğiz.’ dedi.

 

Son Eklenen Haberler
Yemen'de 1000 aileye daha yardımlarımız ulaştı
...
Manisa’da Yüzler İyilikle Güldü
...
Kayseri'de Gıda Kolisi Yardımlarını Ulaştırmaya Devam Ediyoruz
...
: Ali Kuşçu Mah.Başimam Sok. No:11 Daire: 1-2 Fatih-Istanbul
: 0212 534 68 25 -26   : 0212 534 68 27   : info@iyilikder.org.tr
SOSYAL MEDYADA BİZ...
Kurumsal
alt kategori
Hakkımızda
Misyonumuz
Vizyonumuz
Yetki Belgelerimiz
Yönetim Kurulu
Basın Odası
Mali Tablolar
Faaliyetlerimiz
alt kategori
Acil Yardımlar
Sağlık Yardımları
Eğitim Yardımları
Kültürel Faaliyetler
Ziyaretler
Gönüllü Faaliyetleri
Yetim
alt kategori
Yetim Hakkında
Neler Yapılabilir
Sponsorluk Formu
Yetim Haberleri
Gönüllü
alt kategori
Gönüllü Haberleri
Gönüllü Kurumlar
Çalışma Alanlarımız
Gönüllü Formu
Bağış
alt kategori
SMS Bağış
Online Bağış
Gayrimenkul Bağışı
Hesap Numaralarımız
Düzenli Bağış Talimatı
E- Bağış Takip Sistemi
Multimedya
alt kategori
Foto Galeri
Video Galeri
Bannerler
Tanıtım Filmi
Vektörel logo
İyilikder Yardımlaşma Derneği Resmi web sayfasıdır. iyilikder.org.tr © 2019 İNS Web Tasarım