İyilikder Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği
Anasayfa
Temsilciliklerimiz
İletişim
Türkçe
English
320
Bağış Takibi İçin Giriş Yapınız...
Hesap Numaralarımız
Anadolu Platformu Başkanı Turgay Aldemir Londra İslam Merkezi’ni Ziyaret Etti
Anadolu Platformu Başkanı Turgay Aldemir, Londra İslam Merkezi’ni ziyaret ederek buradaki yetkililerle fikir alışverişinde bulundu.

10.02.2016

Anadolu Platformu Başkanı Turgay Aldemir, Londra İslam Merkezi’ni ziyaret ederek buradaki yetkililerle fikir alışverişinde bulundu.

Anadolu Platformu Başkanı Turgay Aldemir, İngiltere’nin başkenti Londra’da yapılan “Suriye’yi ve Bölgeyi Destekleme” konferansının ardından Londra’da bazı İslami kurum ve kuruluşları ziyaret etti.

Londra İslam Merkezi’ni (London Muslim Centre) ziyaret eden Aldemir, buradaki yetkililerde çeşitli temaslarda bulundu.

Londra İslam Cemaati’nin Merkeze İlgisi Yoğun

2004’te kurulan Merkez, eğitim, sağlık, medya gibi birçok alanda çalışmalar yürütmektedir. Her milletten ve her yaştan müslümanın çalışmalarını yürüttüğü merkez, günde ortalama 3 bin müslümanın, Cuma namazı için 5 bin, Ramazan’da ise yaklaşık 7 bin müslümanın kullandığı Londra İslam Merkezi’ne Londra’daki İslam cemaati yoğun ilgi göstermektedir.

Aldemir ve beraberindeki ekip, merkezin Genel Müdürü Usamah, kadın komisyonu ve proje yöneticisi Sufia Alam ve Juber Huseyin ile Londra İslam Merkezi’nin kuruluşundan bu yana yaptığı tüm faaliyetler hakkında bilgi aldı.

Merkezde ayrıca, gayrimüslimler için de İslam’ı tanıtma çalışmaları yürütülüyor. Merkez’in dışında ise, yerel ve ulusal okullarda Müslüman ve gayrimüslim çocuklara yönelik dersler düzenleniyor.

Türkiye, Tüm Dünyaya İlham Oluyor

Ekiple birlikte, Meryem Kadınlar Merkezi, genel merkez ve cami içerisindeki kütüphane, toplantı salonları, spor merkezleri, derslikler ve yardım merkezini ziyaret edildi.

Caminin imamı Abdul Qayum, “Türkiye, yaptığı çalışmalarla tüm dünyaya ilham oluyor. Sizler de bizim çalışmalarımıza ilham oluyorsunuz” dedi.

Abdul Qayum’un sözlerine mukabil, Anadolu Platformu Başkanı Turgay Aldemir, “Siz artık bu şehrin ruhu, vicdanı olmuşsunuz” sözlerini ekliyor.

Genel Müdür Usamah’ın, “Biz, diğer İslam ülkelerini, Türkiye’yi modelliyoruz. Bu sayede, bu kapasiteye ulaşabildik. Biz, asıl sizin çalışmalarınızı merak ediyoruz” şeklindeki sözleri üzerine, Anadolu Platformu’nun, yerel vakıfların ve derneklerin yaptıkları çalışmalar hakkında konuşuldu.

Anadolu Platformu’nun özellikle gençler ve üniversite çalışmaları ile aile merkezli çalışma anlayışı Londra ekibi tarafından dikkat çekici bulundu.

Amaç Savaşı Bitirmek Değil

Son olarak Londra ekibi,  Turgay Aldemir’den “Londra Konferansı” ile ilgili bir değerlendirme yapmasını istediler. Aldemir, Suriye konusunda şu değerlendirmelerde bulundu:

“Bizler, Suriye meselesi hakkında Türkiye’de en yoğun çalışan bir sivil toplum örgütüyüz. Londra Konferansı’ndaki amaç savaşı bitirmek değil. Onlar, Suriyelilerin Avrupa ve İngiltere’ye gelmelerini engellemenin yolunu arıyorlar. Müslüman nüfusun artmasından korkuyorlar. Suriyeliler oralarda kalsınlar, buralara gelmesinler diye uğraşıyorlar. Biz ise asıl meselenin savaşı bitirmek olduğunu düşünüyoruz. Çünkü bu savaş durmazsa, bir süre sonra Avrupa’yı da içine alan bir dünya savaşına dönüşecek.”

Görüşme, fikir alışverişlerinin devam etmesi temennisiyle sona erdi. 

Son Eklenen Haberler
Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın İbrahim BAHAR'ın TRTKürdi'ye verdiği röportaj
...
Doğu Türkistan’lı Ailelere Kışlık Kıyafet ve Gıda Yardımı Yapıldı
...
Yemen'de 1500 aileye daha yardımlarımız ulaştı
...
: Ali Kuşçu Mah.Başimam Sok. No:11 Daire: 1-2 Fatih-Istanbul
: 0212 534 68 25 -26   : 0212 534 68 27   : info@iyilikder.org.tr
SOSYAL MEDYADA BİZ...
Kurumsal
alt kategori
Hakkımızda
Misyonumuz
Vizyonumuz
Yetki Belgelerimiz
Yönetim Kurulu
Basın Odası
Mali Tablolar
Faaliyetlerimiz
alt kategori
Acil Yardımlar
Sağlık Yardımları
Eğitim Yardımları
Kültürel Faaliyetler
Ziyaretler
Gönüllü Faaliyetleri
Yetim
alt kategori
Yetim Hakkında
Neler Yapılabilir
Sponsorluk Formu
Yetim Haberleri
Gönüllü
alt kategori
Gönüllü Haberleri
Gönüllü Kurumlar
Çalışma Alanlarımız
Gönüllü Formu
Bağış
alt kategori
SMS Bağış
Online Bağış
Gayrimenkul Bağışı
Hesap Numaralarımız
Düzenli Bağış Talimatı
E- Bağış Takip Sistemi
Multimedya
alt kategori
Foto Galeri
Video Galeri
Bannerler
Tanıtım Filmi
Vektörel logo
İyilikder Yardımlaşma Derneği Resmi web sayfasıdır. iyilikder.org.tr © 2019 İNS Web Tasarım