İyilikder Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği
Anasayfa
Site Haritası
İletişim
Türkçe
English
320
Bağış Takibi İçin Giriş Yapınız...
Hesap Numaralarımız
İyilikder'den 670 Suriyeli Öğrenciye Yardım
İyilikder Gaziantep Şubesi, Kaşıbeyaz Ortaokulu'nda eğitim gören 670 Suriyeli öğrenciye Vali Ali Yerlikaya'nın katılımıyla kırtasiye, kıyafet ve ayakkabı yardımı yaptı.

04.03.2016

İyilikder Gaziantep Şubesi, Kaşıbeyaz Ortaokulu'nda eğitim gören 670 Suriyeli öğrenciye Vali Ali Yerlikaya'nın katılımıyla kırtasiye, kıyafet ve ayakkabı yardımı yaptı.

İyilikder Gaziantep Şubesi, Şehitkamil ilçesindeki Kaşıbeyaz Ortaokulu'nda eğitim gören Suriyeli 670 öğrenciye, Vali Ali Yerlikaya'nın katılımıyla çanta, kalem ve defterden oluşan kırtasiye seti, kıyafet ve ayakkabı dağıttı. 2 Mart Çarşamba günü yapılan yardım dağıtımına Bülbülzade Vakfı Başkanı Turgay Aldemir,  İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Yanmaz, Gençlik ve Spor İl Müdürü Ökkeş Demir, şube müdürleri, öğretmenler, öğrenci velileri ve gönüllüler katıldı.

Suriyeli engelli bir çocuk tarafından çiçek buketiyle karşılanan Gaziantep Valisi Ali Yerlikaya, ziyaret ettiği sınıflardaki öğrencilerle sohbet etti. Çocukların gösteriler sunduğu etkinlikte konuşan Vali Yerlikaya, Gaziantep'te eğitim çağında 55 bin Suriyeli çocuğun bulunduğunu, bu çocukların eğitimden yoksun kalmamaları için sivil toplumla birlikte çaba gösterdiklerini söyledi.

Suriyeli öğrencilere desteklerinin süreceğini aktaran Yerlikaya; "İstiyoruz ki Suriye'deki savaş bir an önce sona ersin. Sizler burada bizim misafirimizsiniz ve hiç birinizin kendi çocuklarımızdan farkı yok. Bu nedenle en iyi şekilde eğitim almanızı istiyoruz. İnşallah ülkenizdeki savaş biterse Suriye'deki yeni nesli sizler yetiştireceksiniz" dedi. Suriyeli çocuklardan savaş ortamını unutmalarını isteyen Yerlikaya, onlara Türkçe'yi de en iyi şekilde öğrenmeleri tavsiye etti.

Konuşmanın ardından Gaziantep Valisi Ali Yerlikaya ve Bülbülzade Vakfı Başkanı Turgay Aldemir, öğrencilerle tek tek ilgilenerek yardımları dağıttı. Öğretmenlere ise 9 kitaptan oluşan Evde Karakter Eğitimi seti ile Turgay Aldemir'in Bilgi ve Bilinç, Ramazan Kaya'nın Kimlik İnşası, Aliya İzzetbegoviç'in Doğu Batı Arasında İslam, İhsan Süreyya Sırma'nın İşte Önderimiz Hz. Muhammet ve Müslüman Filozoflar kitaplarının Arapça baskıları hediye edildi.

Video için Tıklayınız

Son Eklenen Haberler
Malatya'dan Adıyaman'a İyilik Eli
...
Kayseri'de Kış Yardımları İyilik Gönüllüleri Tarafından Onlarca Aileye Ulaştırıldı
...
Yemen Kampanyamıza Tüm Türkiye'den Destek
...
: Ali Kuşçu Mah.Başimam Sok. No:11 Daire: 1-2 Fatih-Istanbul
: 0212 534 68 25 -26   : 0212 534 68 27   : info@iyilikder.org.tr
SOSYAL MEDYADA BİZ...
Kurumsal
alt kategori
Hakkımızda
Misyonumuz
Vizyonumuz
Yetki Belgelerimiz
Yönetim Kurulu
Basın Odası
Mali Tablolar
Faaliyetlerimiz
alt kategori
Acil Yardımlar
Sağlık Yardımları
Eğitim Yardımları
Kültürel Faaliyetler
Ziyaretler
Gönüllü Faaliyetleri
Yetim
alt kategori
Yetim Hakkında
Neler Yapılabilir
Sponsorluk Formu
Yetim Haberleri
Gönüllü
alt kategori
Gönüllü Haberleri
Gönüllü Kurumlar
Çalışma Alanlarımız
Gönüllü Formu
Bağış
alt kategori
SMS Bağış
Online Bağış
Gayrimenkul Bağışı
Hesap Numaralarımız
Düzenli Bağış Talimatı
E- Bağış Takip Sistemi
Multimedya
alt kategori
Foto Galeri
Video Galeri
Bannerler
Tanıtım Filmi
Vektörel logo
İyilikder Yardımlaşma Derneği Resmi web sayfasıdır. iyilikder.org.tr © 2018 İNS Web Tasarım